Kuantum Bilmecesi - Bilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik
Baskı Tarihi : 2014
Sayfa Sayısı : 376
Fiyat : 25,00 TL

Kuantum Bilmecesi - Bilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik


Fred Alan Wolf Mihriban Doğan

 

20. yüzyılın başlarında fizikçilerin farkına vardığı bir gerçek, bilimde büyük bir sarsıntıya neden oldu: Gözlemci, gözlemlediği şeyin davranışlarını etkiliyordu! Demek ki, gözlemin sonucu gözlemcinin varlığından bağımsız değildi! Sarsılmaz olarak görülen Newton Mekaniği meğerse birkaç yüzyıldır gözle görülmeyecek şekilde titreyip durmaktaydı.
 
Kuantum Bilmecesi bu keşfin bilim dünyasında ne tür tartışmalara yol açtığını ve o tarihten bu yana yaşantımızı nasıl etkilediğini eğlenceli ve oldukça anlaşılır bir dille açıklıyor, fiziğin en zor konularından biri olan kuantum teorisini bize açık şekilde anlatmayı başarıyor.
 
Fred Alan Wolf kuantum teorisini Planck, Bohr ve Einstein’dan başlayarak açıklamıyor; yola  Eski Yunan filozoflarından, Zenon ve Aristoteles’ten çıkıp sözü Born ve Heisenberg’e getiriyor. Fizikçi ve bilimci olmayan okurun kuantum bilmecesini “çözmesini” sağlamak için Escher ve Vaserely gibi ünlü ressamların eserlerinden de faydalanıyor.
Kuantum bilmecesini çözmek isteyenler bu kitabın sayfalarında kuru kuruya fizik değil, felsefe ve sanatla renklendirilmiş eğlenceli bir bilim bulacaklar.


Fred Alan Wolf
Mihriban Doğan

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Kuantum Bilmecesi - Bilimci Olmayanlar İçin Yeni Fizik
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0051-5
Fiyat
25,00 TL
Sayfa Sayısı
376
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Omega Yayınları
Yayın Tarihi
2014
Yazar
Fred Alan Wolf Mihriban Doğan
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Spiritüel Kitaplar
Etiketler : Say

Spiritüel Kitaplar

Spiritüel Kitaplar kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.