Krishnamurti Kitaplığı - 18 / İnsanlık Değişebilir mi?
Baskı Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 240
Fiyat : 20,00 TL

Krishnamurti Kitaplığı - 18 / İnsanlık Değişebilir mi?


Jiddu Krishnamurti Ekin Duru

13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla  yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “birey”di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi.
Dışınızda gerçekleşen ve yaşamınızda bir krize yol açan bir olay sizi radikal biçimde düşünmeye ve değişmeye zorlayabilir mi? Bir aile ferdinin ölümü, bir olay, psikolojik olduğu kadar fiziksel yıkıma da yol açan bir vaka sizde köklü bir değişim oluşturabilir mi? Dışınızdaki olaylardan kaynaklanan büyük acılar, üzüntüler sizi, bir insanoğlunu, yolunu, amacını, yönünü, bencilliğini, kısıtlı ve acımasız düşünce biçimini değiştirmeye zorlayabilir mi?
Birçok savaş yaşadık ve iki olağanüstü yıkıcı, milyonların öldürüldüğü savaş içinde yer aldık. Bu savaşlarda yalnızca maddi kayıplar yaşamakla kalmayıp yakınlarını da yitiren insanların ıstırabını, şaşkınlığını ve muazzam kederini düşünün. Görünüşe göre, dışımızdaki bu olaylar ne kadar büyük olurlarsa olsunlar bize, “Bu tekrar yaşanmamalı!” deme özgürlüğünü sağlamadı.

 


Jiddu Krishnamurti
Ekin Duru

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Krishnamurti Kitaplığı - 18 / İnsanlık Değişebilir mi?
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0457-5
Fiyat
20,00 TL
Sayfa Sayısı
240
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Omega Yayınları
Yayın Tarihi
2015
Yazar
Jiddu Krishnamurti Ekin Duru
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Krishnamurti Kitaplığı
Etiketler : Say Omega krishnamurti

Krishnamurti Kitaplığı

Krishnamurti Kitaplığı kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.