Kayıp Şehir - Mısır'dan Çıkış'ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar
Baskı Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 256
Fiyat : 20,00 TL

Kayıp Şehir - Mısır'dan Çıkış'ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar


Ahmed Osman Mesut Akın

 

Ahmed Osman, bu kitabında Tevrat’taki Kayıp Şehir ile “Vezir Yuya ve Yusuf Peygamber” bulmacalarını çözüme ulaştırarak yepyeni bir dinler tarihi için önümüze yeni kanıtlar seriyor.

 
Uzmanlar, İbranilerin Mısır’dan Çıkış’ının gerçekleştiği yeri bulmaya yönelik bugüne kadar birçok çalışma gerçekleştirdiler. Son yüzyılda Kitab-ı Mukaddes’in söz ettiği yerler kadar Mısır ve İsrail’de de birçok arkeolojik kazı yapıldı. Ancak tüm bu çabaların sonucunda kayda değer hiçbir kanıt elde edilemedi.
 
Bu başarısızlıktan dolayı ana akım tarih ve arkeoloji anlayışı Çıkış’ı hiç olmamış gibi ve Kitab-ı Mukaddes hikâyesini de bütünüyle kurgusal bir metin olarak telakki etmeye başladı. Mısırbilimciler ve arkeologlar ise Çıkış’ın gerçekliğini reddetti.
 
Peki ama acaba bunun nedeni Çıkış’ın yanlış zamanda aranması ve bu nedenle arkeologların da yanlış yerlere bakmaları olabilir mi?
Omega Yayınları’nın Türkçeye kazandırdığı Musa ve Akhenaton adlı ilk kitabında, bir firavunu peygambere dönüştüren süreci açığa çıkaran ve Çıkış’ın gerçekleştiği zamanı yeniden tanımlayan Ahmed Osman, bu kez Tevrat’ın “Çıkış” bölümündeki olayların sahnelendiği “kayıp” şehrin peşinde.


Ahmed Osman
Mesut Akın

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Kayıp Şehir - Mısır'dan Çıkış'ın Ardındaki Arkeolojik Kanıtlar
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0510-7
Fiyat
20,00 TL
Sayfa Sayısı
256
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Omega Yayınları
Yayın Tarihi
2016
Yazar
Ahmed Osman Mesut Akın
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Tarih Kitapları
Etiketler : Say

Tarih Kitapları

Tarih Kitapları kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.