Hayat Bakım İster - Yaşam Koçluğu Hakkında Her Şey
Baskı Tarihi : 2012
Sayfa Sayısı : 256
Fiyat : 14,00 TL

Hayat Bakım İster - Yaşam Koçluğu Hakkında Her Şey


Özdemir Özkan

“Koçluğun amacı bireyin kendini algılamasına, anlamasına, tanımasına, anlatmasına yardımcı olmaktır. Bu amaca ulaşmak için gerekli gizil gücü ortaya çıkarmaktır. Başka bir deyişle, kişinin güdülerinden yararlanarak ilgiyi, sevgiyi, özgüveni, özgür ve özerk davranmayı, yaratıcılığı, üreticiliği sağlayacak güdülere doyum sağlamak, kişinin kendini gerçekleştirmesine, varlamasına, yardımcı olmaktır.
 
Prof. Dr. Özcan Köknel
“Hayat yarışını kazanmak isteyen herkes ‘Hayat Bakım İster’ kitabını okumalı. Okumalı, içselleştirmeli ki, tüm hayallerini olmasa bile bir bölümünü gerçekleştirsin, mutlu olsun. Mutlu olmak ise herkesin hakkı değil mi? Mutlu olmadan hangi yarış kazanılabilir ki hayat yarışı kazanılsın!”
 
Hikmet Altınkaynak / Öğretim Görevlisi - Yazar
Yaşam koçu Özdemir Özkan, “Bir kitap okudum hayatım değişti!” benzeri tüm ifadelere karşı çıkarak, hayatı değiştirecek asıl gücün kendi elimizde olduğunun altını çiziyor. Özkan, yaşam koçunun bir akıl hocası olmadığını ve dertlilere deva hastalara şifa olmak gibi bir özelliğinin bulunmadığını, koçluğun ise bir terapi olmadığını belirtiyor.
Hayat Bakım İster, bazen farkında olmadığımız, bazen görmezden geldiğimiz bazen de ortaya çıkarmada zorluk çektiğimiz bu gücün yaşam koçluğu ile nasıl ortaya çıkarılabileceğini anlatan, “Yaşama sanatı nedir?” sorusuna cevap bulmamızı sağlayan, yaşamdan örneklerle zenginleştirilmiş bir kitap.


Özdemir Özkan

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Hayat Bakım İster - Yaşam Koçluğu Hakkında Her Şey
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0152-9
Fiyat
14,00 TL
Sayfa Sayısı
256
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Omega Yayınları
Yayın Tarihi
2012
Yazar
Özdemir Özkan
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Kişisel Gelişim Dizisi
Etiketler : Say

Kişisel Gelişim Dizisi

Kişisel Gelişim Dizisi kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.